HOT LINE

Potřebujete poradit?
Neváhejte nás kontaktovat
tel. 603827898
email: info@lezeckavystroj.cz

 
 

Školení pro výškové pracovníky

Veškerá školení práce ve výškách jsou v souladu se současnou legislativou EU a ČR a patří do systému BOZP - bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Systém školení dělí kurzy do pěti základních typů (viz. zdola popsaná nabídka) + školení opakovací. Výstupní dokumentem pro všechny typy školení je "Certifikát o odborné způsobilosti k provádění prací ve výškách a nad

 

Nabízíme Vám následující typy školení pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou:

 

Základní školení „A-optimum plus“

Délka školení - 3 dny (24hodin) Vhodné pro pracovníky, kteří nemají žádné zkušenosti s lezeckou technikou a chtějí získat komplexní vědomosti a dovednosti pro většinu činností spojených s používáním technik a výstroje při provádění prací ve výškách /ocelové konstrukce, střechy, výškové budovy a stavby,  skalní sanace, mytí výškových budov, výcvik policie, vojska, HZS, obsluh lanových drah a pod./

12 hod. praktické části. Pro ucelené skupiny možnost úpravy osnovy, dle vyhodnocení rizik a vzájemné dohody.  ►Osnova školení.

Termíny školení:

 • 11. - 13.01.2021 - základní školení typu A-optimum plus 
 • 22. - 24.02.2021 - základní školení typu A-optimum plus
 • 22. - 24.03.2021 - základní školení typu A-optimum plus
 • individuální termín pro skupinu 4 a více účastníků

Cena školení : 3.000,- Kč / 3.630,- Kč s DPH 21% / osoba

 


Základní školení: "A-optimum arboro"                                                        

Délka školení - 4 dny (32hodin) Vhodné pro pracovníky, kteří hodlají provádět práce ve výškách v souvislosti s pracemi na stromech /Arboristika/. V rámci tohoto školení získají pracovníci základní dovednosti a praktické návyky pro práce spojené s údržbou a pracemi na stromech. Při tomto školení je zvláštním způsobem brán důraz na praktický výcvik. V posledním dnu školení /8hodin/ bude praxe provedena vždy jedním instruktorem pro max. dva pracovníky.

20 hod. praktické části. Pro ucelené skupiny možnost úpravy osnovy, dle vyhodnocení rizik a vzájemné dohody. ►Osnova školení.

Termíny školení:

 • 11. - 14.01.2021 - základní školení typu A-optimum arboristika
 • 22. - 25.02.2021 - základní školení typu A-optimum arboristika
 • 22. - 25.03.2021 - základní školení typu A-optimum arboristika
 • individuální termín pro skupinu 4 a více účastníků 

Cena školení : 5.000,- Kč / 6.050,- Kč s DPH 21% / osoba

 


Základní školení „B-optimum“

Délka školení - 2 dny (16hodin) Vhodné pro pracovníky, kteří již získali základní zkušenosti s lezeckou technikou /např. členové IZS apod./, pracovníci, kterým postačí školení se zkrácenou praktickou částí, nebo pro pracovníky, kteří již vstupní školení absolvovali, ale práce ve výškách již delší dobu nevykonávali a chtějí si zopakovat praktické dovednosti a získat aktuální teoretické informace.

4 hod. praktické části. Pro ucelené pracovní skupiny možnost úpravy osnovy, dle vyhodnocení rizik a vzájemné dohody.  ►Osnova školení.

Cena školení:  2100,- Kč / 2541,- Kč s DPH 21% / osoba

Termíny školení:

 • 11. - 12.01.2021 - základní školení typu B-optimum
 • 22. - 23.02.2021 - základní školení typu B-optimum
 • 22. - 23.03.2021- základní školení typu B-optimum
 • individuální termín pro skupinu 4 a více účastníků 

Cena školení:  2100,- Kč / 2541,- Kč s DPH 21% / osoba

 


Základní školení "C-standard"

Délka školení - 1 den (8hodin) - Vhodné pro pracovníky, kterým postačí teoretický rozsah provedeného školení. Osnova je zaměřena na legislativní část /NV 362/2005 Sb., používané osobní ochranné pracovní prostředky /OOPP/ proti pádu, základní techniky prací ve výškách  a nástin praktických dovedností. Vhodné pro osoby provádějící výškové práce pouze s určitým jednostranným zaměřením v omezeném rozsahu, např. pracovníci lešenských firem, opakovaná obsluha, nebo servis příslušného technického zařízení apod..

Bez praktické části. Pro ucelené skupiny možnost úpravy osnovy, dle vyhodnocení rizik a vzájemné dohody, včetně zařazení praktické části.  ► Osnova školení.

Termíny školení:

 • 11.01.2021 - základní školení typu C-standard
 • 22.02.2021 - základní školení typu C-standard
 • 22.03.2021 - základní školení typu C-standard
 • individuální termín pro skupinu 4 a více účastníků

Cena školení: 1600,- Kč / 1936,- Kč s DPH 21% / osoba

 


Základní školení "D-uživatel OOPP"  (základní i opakovací školení)

Délka školení - 1 den (  2 – 3 hodiny ) - Vhodné pro pracovníky, kterým postačí teoretický rozsah provedeného školení. Osnova je zaměřena na legislativní část /výběr z NV 362/2005 Sb/, používané osobní ochranné pracovní prostředky /OOPP/ proti pádu, základní techniky prací ve výškách  a nástin praktických dovedností. Vhodné pro osoby provádějící výškové práce pouze s určitým jednostranným zaměřením v omezeném rozsahu, např. pracovníci lešenských firem, opakovaná obsluha, nebo servis příslušného technického zařízení, údržbářské práce apod..

Bez praktické části a bez písemného a  praktického ověření znalostí. Pouze pro  ucelené skupiny od 4 osob.Termín školení bude stanoven po vzájemné dohodě. Možnost úpravy osnovy, dle vyhodnocení rizik a vzájemné dohody, včetně zařazení praktické části. ►Osnova školení.

Termíny školení:

 • individuální termín pro skupinu 4 a více účastníků

Cena školení: 400,- Kč / 484,- Kč s DPH 21% / osoba

 


Opakovací školení (pro všechny typy základního školení)

Délka školení - 1 den ( 8 hodin ) - pro pracovníky, kteří již absolvovali základní školení /společné pro všechny shora uvedená školení/ a  požadují prodloužit  platnost osvědčení o odborné způsobilosti, či pro výškové pracovníky, kteří si chtějí zdokonalit praktické návyky při používání lezecké techniky a zopakovat teoretické vědomosti. ►Osnova školení.

Termíny školení:

 • listopad, prosinec 2020 - opakovací školení (individuálně po dohodě)
 • 15.01.2021 - opakovací školení
 • 26.02.2021- opakovací školení
 • 26.03.2021 - opakovací školení
 • individuální termín pro skupinu 4 a více účastníků 

Cena školení : 700,- Kč / 847,- Kč s DPH 21% / osoba

 


Požadujete specifické školení s ohledem na Vaše profesní zaměření? Neváhejte nás kontaktovat rádi Vám připravíme osnovu a délku školení, dle Vašich požadavků.

Preferujete víkendové školení? Nabízíme termíny so - ne + po /pa/ - pro tento termín školení nás neváhejte kontaktovat !

Individuální termín pro skupiny 4 a více účastníků

 • pro ucelené skupiny od 4 osob provedeme všechny typy školení i mimo vypsané termíny. Termín těchto školení bude stanoven po vzájemné dohodě v nejkratším možném termínu, nejpozději však do 3 týdnů po učinění objednávky.

 

Místo školení dle Vašeho požadavku

 • pro ucelené skupiny od 4 osob a více Vám všechny typy školení po dohodě provedeme v místě dle Vašeho požadavku.

 

Teoretickou a praktickou částí školení Vás provede  instruktor pro práce ve výškách s praxí od roku 1992, člen profesního sdružení instruktorů prací ve výškách /PSIHT Praha/ Radek Vopat. V termínech kurzů s větším počtem frekventantů se Vám bude při praktické části věnovat celý náš tým. Při školení základů první pomoci spolupracujeme s lékaři s praxí u záchranné služby.

Cena kurzů zahrnuje :

 • učební materiály
 • zapůjčení cvičné výstroje odpovídající příslušným předpisům a ČSN–EN
 • vystavení osobního průkazu a certifikátu „ Osvědčení odborné způsobilosti pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou “ ve smyslu    NV 362/2005 Sb.
 • bezplatné poradenství  a konzultace pro pomoc s řešením situací z Vaší praxe,  optimalizaci výběru vhodného vybavení OOPP s ohledem na Vaše profesní zaměření apod.
 • slevu na nákup výstroje z nabídky našeho prodejního skladu při zakoupení, či objednání během termínu školení (platí pro základní i opakovací školení)

 

Cena školení nezahrnuje :

 • dopravu k zákarníkovy /dopravu neúčtujeme v případě objednávky na jakýkoliv typ školení pro 6 a více osob ! /. Cena dopravy : 8,-Kč bez DPH / 1km.

 

Potřebné vybavení pro frekventanty kurzů :

 • psací potřeby
 • pracovní oděv a obuv, pracovní rukavice
 • osobní ochranné pracovní prostředky proti pádu /pouze pokud frekventant požaduje nácvik technik s vlastní výstrojí/

 

Metody platby :

 • Platba proforma fakturou ( platba předem )
 • Platba na základě vystavené řádné faktury se splatností 14 dnů /pouze pro stálé klienty/
 • Platba v hotovosti v prvním dnu školení /bude vystaven příjmový daňový doklad a fakura se způsobem úhrady "v hotovosti"/
 • Thepay platební brána - platební karty : VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, American Express, JCB (poze při objednání prostřednictvím našeho E-shopu).

 

Možnost ubytování :

Penzion Na Kovárně Tisá - pokud požadujete po dobu školení zajistit ubytování rádi Vám provedeme příslušnou rezervaci. Požadavek učiňte společně s přihláškou na školení. Dle možností budete ubytováni přímo v penzionu Na Kovárně, nebo ve smluvních ubytovacích kapacitách v těsné blízkosti. V nabídce jsou jedno až čtyřlůžkové pokoje, vždy v moderním vybavení s vlastním sociálním zařízením. Garantovaná cena ubytování pro účastníky školení je pro jednolůžkový pokoj: 400,-Kč osoba/noc, dvou a vícelůžkový pokoj: 350,- Kč osoba/noc. Ceny jsou včetně DPH 15% a cenu za ubytování je možné zahrnout do faktury za školení.